Wiewiórki - przedszkole10

Przedszkole nr 10 z oddziałami integracyjnymi
Janek Wędrowniczek
Przejdź do treści

Menu główne:

Wiewiórki

Grupy
WIEWIÓRKI
Grupa WIEWIÓRKI to oddział dzieci 4 i 5 letnich. Nauczycielami w tej grupie są panie Grażyna Pietrzak i Anna Imbiorowicz.
14 czerwca dzieci z grupy Wiewiórki wzięły udział w wycieczce do Poznania. W programie znalazła się wizyta w palmiarni i w starym ZOO. Wrażeń było mnóstwo. Wszyscy zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy do przedszkola.
Wszyscy lubimy truskawki. Wiewiórki również i dlatego wzięły udział w truskawisku organizowanym przez Starostwo Powiatowe. Oprócz truskawek podziwiały pszczoły i miód z pasieki w Witkowie.
Przedszkolaki wzięły udział w warsztatach organizowanych we współpracy z Muzeum Początków Państwa Polskiego w Gnieźnie pt: "czym bawiły się dzieci dawno temu". Wiewiórki poznały dawne zabawki oraz miały okazję lepić z gliny. Zajęciom towarzyszyła miła i serdeczna atmosfera.
Wiosną sadzimy roślinki.
26 stycznia Wiewiórki miały zaszczyt gościć w przedszkolu swoje Babcie i Dziadków. Z okazji ich święta przygotowały krótką część artystyczną oraz laurki. Atmosfera spotkania była bardzo serdeczna i ciepła, jak to zwykle z dziadkami bywa. Całość uświetnił słodki poczęstunek przygotowany przez rodziców.
ZABAWY NA ŚNIEGU
20 grudnia dzieci wzięły udział w uroczystej Wigilii. Podniosły, świateczny nastrój towarzyszył wszystkim jej uczestnikom.
Zwiedzamy miasto w świątecznej scenerii.
Wiewiórki pieką pierniki
UBIERAMY CHOINKĘ
20 listopada dzieci odwiedziły fabrykę bombek "Kad-pol". Wiewiórki miały szansę zapoznać się z procesem powstawania bombek oraz podziwiać niewatpliwe piękno niektórych z nich.
Wiewiórki zaczęły swoją pracę badawczą od zbadania rozpuszczalności cukru, soli, mąki i soku z cytryny w wodzie. Każdy miał też szansę różnicować smaki. Zabawę zakończyło przygotowanie domowej lemoniady. :) Pycha!!!
W dzień zaduszny Wiewiórki pamiętając o poległych odwiedziły znajdujący się w pobliżu Pomnik Harcerza. Na znak pamięci zapaliły symboliczny znicz.
31 października Wiewiórki obchodziły w swojej grupie Halloween. Wszystkie dzieci przebrały sie w cudne stroje. Mimo, że w sali dominowała czerń nastroje były bardzo kolorowe.
23 października Wiewiórki odwiedziły salę zabaw "Fantazja". Dzieci dobrze wykorzystały godzinę na placu zabaw. Po udanej wizycie wszystkie buzie były usmiechnięte i zadowolone.
JESIENNE SPACERY WIEWIÓREK
11 października grupa Wiewiórki udała się na wycieczkę do Miejskiego Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Lulkowie. Dzieci zapoznały się ze sposobem sortowania odpadów oraz funkcjonowaniem wysypiska. Teraz juz przedszkolaki wiedzą,jaka jest droga odpadów z domowego śmietnika aż do posegregowanych paczek.
Robimy soki owocowe.

 Ul. Sobieskiego 2262-200 Gnieznotel fax: 61 426 17 93p10gniezno@o2.pl 

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego