Wiewiórki - przedszkole10

Wiewiórki

WIEWIÓRKI
Grupa WIEWIÓRKI to oddział dzieci 4 i 5 letnich. Nauczycielami w tej grupie są panie Grażyna Pietrzak i Anna Imbiorowicz.
UBIERAMY CHOINKĘ
20 listopada dzieci odwiedziły fabrykę bombek "Kad-pol". Wiewiórki miały szansę zapoznać się z procesem powstawania bombek oraz podziwiać niewatpliwe piękno niektórych z nich.
Wiewiórki zaczęły swoją pracę badawczą od zbadania rozpuszczalności cukru, soli, mąki i soku z cytryny w wodzie. Każdy miał też szansę różnicować smaki. Zabawę zakończyło przygotowanie domowej lemoniady. :) Pycha!!!
W dzień zaduszny Wiewiórki pamiętając o poległych odwiedziły znajdujący się w pobliżu Pomnik Harcerza. Na znak pamięci zapaliły symboliczny znicz.
31 października Wiewiórki obchodziły w swojej grupie Halloween. Wszystkie dzieci przebrały sie w cudne stroje. Mimo, że w sali dominowała czerń nastroje były bardzo kolorowe.
23 października Wiewiórki odwiedziły salę zabaw "Fantazja". Dzieci dobrze wykorzystały godzinę na placu zabaw. Po udanej wizycie wszystkie buzie były usmiechnięte i zadowolone.
JESIENNE SPACERY WIEWIÓREK
11 października grupa Wiewiórki udała się na wycieczkę do Miejskiego Zakładu Zagospodarowywania Odpadów w Lulkowie. Dzieci zapoznały się ze sposobem sortowania odpadów oraz funkcjonowaniem wysypiska. Teraz juz przedszkolaki wiedzą,jaka jest droga odpadów z domowego śmietnika aż do posegregowanych paczek.
Robimy soki owocowe.