Słoneczka - przedszkole10

Słoneczka

Grupa „Słoneczka” to oddział integracyjny, do którego uczęszczają dzieci 5,6 i 7 – letnie. Wychowawcami grupy są panie Violetta Budziszewska i Martyna Szczudłowska oraz Magdalena Stroiwąs – nauczyciel wspomagającymi. Opiekę nad salą sprawuje pani Lidia Gramza
W bibliotece
Słoneczka na konkursie Piosenki Ludowej w piosence "Miała baba koguta".
Nasze miasto
W kwiaciarni 20.04.2018
WIZYTA W PWZS W GNIEŹNIE
Zosia Bubacz i Maja Dulko uczestniczyły w konkursie Bezpieczny Przedszkolaki organizowany przez Przedszkola nr 9 w Gnieźnie. Dziewczynki wykazały się ogromną wiedza z zakresu bezpieczeństwa zarowno w ruchu drogowym jak i w domu oraz przedszkolu.
21.03. Obchodzimy światowy dzień dzieci ż zespołem Downa. Przedszkolaki pamiętają o tym i założyły dwie różne kolorowe skarpetki
Biedronki i Słoneczka wspólnie postanowiły obchodzić bal karnawałowy. Nie zabrakło swobodnych tańców, konkursów i grupowych konkurencji. W przerwie zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek. wszyscy świetnie się bawili a na twarzach dzieci gościł szczery uśmiech.
WIGILIA W PRZEDSZKOLU
Wycieczka do Fabryki Bombek Świętego Mikołaja
15 grudnia dzieci z grupy Słoneczka i Biedronki odwiedziły Fabrykę Bombek Świętego Mikołaja. Dowiedziały się jak powstają piękne ozdoby choinkowe. Zobaczyły cały proces technologiczny od formowania szklanych kul, poprzez srebrzenie, nadawanie kolorów oraz dekorowanie. Następnie posłuchały ciekawostek dotyczących Św. Mikołaja i mogły podziwiać gotowe ozdoby choinkowe.

W Przedszkolu nr 10 dzieci z grupy SŁONECZKA miały możliwość wypieku pierników. W tym celu tuż przed Bożym Narodzeniem, bo 11 grudnia 2017 roku wszyscy zabrali się do pracy, a na efekty nie trzeba było długo czekać… Przedszkolaki pięknie udekorowały pierniki w świąteczne wzory, a wspólna ich degustacja odbyła się w dniu uroczystej Wigilii w Przedszkolu.
WYCIECZKA DO SCHRONISKA
Dzieci z Przedszkola nr 10 jak co roku uczestniczyły w cyklicznej akcji „Otwórz swoje serce i zostań przyjacielem zwierząt”.W tym celu 28 listopada 2017 roku udały się z karmą i różnymi akcesoriami do Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki z grupy SŁONECZKA miały okazję spotkać się z psami i kotami. Pobyt w schronisku na długo pozostał w pamięci najmłodszych.

Kotyliony na Święto Niepodległości
W przedszkolu kształtujemy u dzieci postawy szacunku do naszego kraju i symboli narodowych. Nie zapominamy też o tych, którzy walczyli za Polskę, byśmy mogli mówić w ojczystym języku, a nasz kraj - nazywali domem.

Spotkanie z higienistką stomatologiczną
W ramach realizowanego ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh” w środę 8 listopada odwiedziła nas p. Dominika, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Dominika opowiedziała o swojej pracy, o tym jak należy dbać o zęby i przede wszystkim zaprezentowała na modelu jak prawidłowo szczotkować zęby. Wszystkie dzieci doskonaliły umiejętność szczotkowania zębów na modelu pod bacznym okiem naszego gościa. W podziękowaniu wręczyły laurkę, zaśpiewały  piosenkę „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” oraz otrzymały odznakę przyjaciół Szczotkusia. Od teraz mycie ząbków to przysłowiowa „bułka z masłem”.

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych
przedszkolaki z grupy „Słoneczka”
złożyły hołd poległym harcerzom w obronie Ojczyzny
i zapaliły znicz

30 października 2017r. dzieci z grupy „Słoneczka”
odwiedziły Urząd Pocztowy przy ul. Chrobrego w Gnieźnie,
gdzie poznały pracę listonosza i innych pracowników poczty.

Dnia 25 października 2017r. dzieci z grupy „Słoneczka” przygotowały pyszną sałatkę owocową.
Kiedy za oknem pojawia się słońce, staramy się wykorzystywać każdą okazję na spacery i zabawę na świeżym powietrzu. Spacery również sprzyjają obserwacjom przyrodniczym, dzięki którym przedszkolaki  poznają najbliższe otoczenie.
Wszystkim naszym chłopcom życzymy z okazji ich dnia uśmiechu na twarzy, wielu kolegów i koleżanek oraz radości z odkrywania świata.