Słoneczka - przedszkole10

Słoneczka

Grupa „Słoneczka” to oddział integracyjny, do którego uczęszczają dzieci 5,6 i 7 – letnie. Wychowawcami grupy są panie Violetta Budziszewska i Martyna Szczudłowska oraz Magdalena Stroiwąs – nauczyciel wspomagającymi. Opiekę nad salą sprawuje pani Lidia Gramza
WYCIECZKA DO SCHRONISKA
Dzieci z Przedszkola nr 10 jak co roku uczestniczyły w cyklicznej akcji „Otwórz swoje serce i zostań przyjacielem zwierząt”.W tym celu 28 listopada 2017 roku udały się z karmą i różnymi akcesoriami do Schroniska dla bezdomnych zwierząt. Przedszkolaki z grupy SŁONECZKA miały okazję spotkać się z psami i kotami. Pobyt w schronisku na długo pozostał w pamięci najmłodszych.

Kotyliony na Święto Niepodległości
W przedszkolu kształtujemy u dzieci postawy szacunku do naszego kraju i symboli narodowych. Nie zapominamy też o tych, którzy walczyli za Polskę, byśmy mogli mówić w ojczystym języku, a nasz kraj - nazywali domem.

Spotkanie z higienistką stomatologiczną
W ramach realizowanego ogólnopolskiego programu edukacji zdrowotnej dla przedszkolaków „Akademia Aquafresh” w środę 8 listopada odwiedziła nas p. Dominika, która jest higienistką stomatologiczną. Pani Dominika opowiedziała o swojej pracy, o tym jak należy dbać o zęby i przede wszystkim zaprezentowała na modelu jak prawidłowo szczotkować zęby. Wszystkie dzieci doskonaliły umiejętność szczotkowania zębów na modelu pod bacznym okiem naszego gościa. W podziękowaniu wręczyły laurkę, zaśpiewały  piosenkę „Szczotka, pasta, kubek, ciepła woda” oraz otrzymały odznakę przyjaciół Szczotkusia. Od teraz mycie ząbków to przysłowiowa „bułka z masłem”.

Tuż przed Dniem Wszystkich Świętych
przedszkolaki z grupy „Słoneczka”
złożyły hołd poległym harcerzom w obronie Ojczyzny
i zapaliły znicz

30 października 2017r. dzieci z grupy „Słoneczka”
odwiedziły Urząd Pocztowy przy ul. Chrobrego w Gnieźnie,
gdzie poznały pracę listonosza i innych pracowników poczty.

Dnia 25 października 2017r. dzieci z grupy „Słoneczka” przygotowały pyszną sałatkę owocową.
Kiedy za oknem pojawia się słońce, staramy się wykorzystywać każdą okazję na spacery i zabawę na świeżym powietrzu. Spacery również sprzyjają obserwacjom przyrodniczym, dzięki którym przedszkolaki  poznają najbliższe otoczenie.
Wszystkim naszym chłopcom życzymy z okazji ich dnia uśmiechu na twarzy, wielu kolegów i koleżanek oraz radości z odkrywania świata.