Muchomorki - przedszkole10

Przedszkole nr 10 z oddziałami integracyjnymi
Janek Wędrowniczek
Przejdź do treści

Menu główne:

Muchomorki

Grupy
Dzień Mamy i Taty
W dniu 30 maja  dzieci z grupy Muchomorki  gościły swoich rodziców z okazji Dnia Matki i Ojca.
Dzieci pragnęły uczcić ten wyjątkowy dzień, dlatego wspaniale zaprezentowały się recytując, śpiewając i tańcząc piosenki.  Rodzice z dumą i wzruszeniem słuchali swoich pociech nie kryjąc łez. Po występie były życzenia i oczywiście upominki, którymi dzieci obdarowały swoich rodziców.   

IV MIEJSCE
Dnia 8 maja nasza grupa wzięła udział w XVII Olimpiadzie Sportowej Przedszkolaków, której organizatorem było Przedszkole nr. 14. Olimpiadzie przyświecało hasło „Żyjmy zdrowo i Sportowo” Prawdziwie sportowa impreza dostarczyła nam wszystkim nie tylko wiele emocji, ale przede wszystkim wspaniałej zabawy.    

  Czym bawiły się dzieci bardzo dawno temu?

   Dnia 07 maja odbywały się w naszym przedszkolu warsztaty organizowane przez Muzeum Początków Państwa Polskiego. Dzięki takim zajęciom dzieci mogły powrócić w daleką przeszłość i poznać historię powstawania pierwszych zabawek, jakimi bawiły się dzieci bardzo dawno temu. Mogły samodzielnie wykonać z gliny różnego rodzaju przedmioty i własne zabawki.

Zakładamy własny ogródek.
Parę dni później...
MUCHOMORKI W PWSZ
WIELKA GALA MALOWANIA JAJA 2018
W Wielki Czwartek grupa Muchomorków udała się na Wielka Galę Malowania Jajka w  Miejskim Ośrodku Kultury w Gnieźnie. Ośrodek w ten sposób przygotowuje się do świat i zaprasza wszystkich chętnych do uczestnictwa w podtrzymaniu świątecznej tradycji jaką są pisanki. Przedszkolaki z dużym zainteresowaniem i zaangażowaniem przystąpiły do pracy.
"W poszukiwaniu zwiastunów wiosny"
Dzieci z grupy Muchomorków wybrały się do pobliskiego parku w poszukiwaniu pierwszych zwiastunów wiosny. Wędrują alejkami parku obserwowały zmiany jakie zachodzą w przyrodzie. Dzieci miały okazję przyglądać się rozwijającym się pąkom, poszukały przebiśniegi i słuchały śpiewu powracających po zimie ptaków.
Warsztaty wielkanocne w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej.
Grupa Muchomorków uczestniczyła w warsztatach muzealnych w Muzeum Archidiecezji Gnieźnieńskiej o tematyce "Ozdoby wielkanocne", podczas których przygotowały ozdoby na Święta Wielkiej Nocy, dzieci także poznały tradycje tworzenia ozdób świątecznych oraz ciekawostki związane z tymi świętami. Przedszkolakom bardzo podobała się wycieczka.
Udział Muchomorków w konkursie EKOLIADA.
W dniu 7 marca reprezentacja Naszego Przedszkola z Grupy Muchomorków w składzie: Aida Wieczorkowska, Angelika Wieczorkowska i Michał Ogórkiewicz wzięła udział w konkursie przyrodniczym EKOLIADA zorganizowanym przez Przedszkole nr 2 „ Źródełko”. Dzieci podczas konkursu  brały udział w ekologicznych konkurencjach, popisały się swoja wiedzą z zakresu ochrony środowiska, segregacji odpadów i zachowania w lesie.  Nasze reprezentacja wypadła znakomicie! Uczestnicy konkursu otrzymali dyplomy i nagrody.
DOGOTERAPIA
MIĘDZYPRZEDSZKOLNY PRZEGLĄD PIOSENKI PRZEDSZKOLNEJ
Gratulacje dla naszej koleżanki Anieli Kaczyńskiej, która dnia 07.12 wzięła udział w przeglądzie piosenek przedszkolnych organizowanym przez przedszkole nr 17 w Gnieźnie pod nazwą;
Piosenki Pachnące Świętami. Anielka dumnie reprezentowała nasze przedszkole śpiewając pastorałkę
pt: Była noc.
Gratulujemy wspaniałego występu!!!
  BOŻONARODZENIOWE ZWYCZAJE
     Zgodnie z przedświąteczną tradycją dzieci z grupy Muchomorki piekły pierniki. Chociaż do Świąt Bożego Narodzenia pozostało jeszcze trochę czasu w naszej grupie zapanował prawdziwie świąteczny nastrój. Pierwszym zadaniem było zadbanie o czyste rączki i białe fartuszki. Potem dzieci dowiedziały się czym jest przepis kulinarny i poznały składniki potrzebne do tego, aby powstały pyszne pierniki.  Dzieci z wielkim zaangażowaniem wyrabiały ciasto, wałkowały i wykrawały różne świąteczne kształty. Cudowny zapach, jaki unosił się w całym przedszkolu oznajmiał wszystkim, że święta tuż, tuż...

W oczekiwaniu na Świętego Mikołaja…..

   Grudzień to magiczny czas, w którym wszyscy z niecierpliwością oczekujemy Świąt Bożego Narodzenia. Te wyjątkowe święta poprzedzają Mikołajki do których dzieci z grupy Muchomorki przygotowywały się z wielkim zapałem.
WYCIECZKA NA DWORZEC
SMACZNIE I ZDROWO
W ostatni dzień października w grupie Muchomorki zapanował nastrój pełen radości i tajemniczości.  Dzieci wspólnie z paniami zdobiły dynie  i stworzyły  „Dyniowy kącik" w którym niewątpliwą gwiazdą została największa dynia.

13 października Muchomorki bawiły się w klubie zabaw „ Fantazja”. Był to czas pełen  radości  i wyśmienitej zabawy. Wspólna rozrywka zapewniła dzieciom nie tylko uśmiech na twarzach ale też zmęczenie…

 Ul. Sobieskiego 2262-200 Gnieznotel fax: 61 426 17 93p10gniezno@o2.pl 

Wróć do spisu treści | Wróć do menu głównego