Motylki - przedszkole10

Motylki

Grupa "Motylki" to oddział integracyjny , do którego uczęszczają dzieci 5 letnie. Opiekę nad dziećmi sprawują panie :Barbara Kaptur, Anna Imbiorowicz i Grażyna Pietrzak. Nauczycielem wspomagającym jest pani Hanna Pitkiewicz.Opiekę nad salą sprawuje pani Agnieszka Zawada.
Zabawy badawcze Co pływa? Co tonie? Dzieci wrzucały kolejno drobne przedmioty: szpileczki, korek, monetę, agrafkę,igłę, nadmuchany balonik, łódkę z papieru do wody. Po wrzuceniu przedmiotów dzieci weryfikowały swoje założenia: co pływa, co tonie. Potem wyciągnęły wspólny wniosek, że metalowe przedmioty toną w wodzie. Druga zabawa badawcza polegała na określaniu kolorów, jakie powstaną ze zmieszanych kropli farb w podanych kolorach: żółty, czerwony, niebieski.

Święto dyni
Jesienne zabawy
30 października dzieci z grupy "Motylki" razem z grupą „Słoneczka” i „Biedronki” udały się do Urzędu Pocztowego przy ul. Chrobrego. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.