Grupa wsparcia - przedszkole10

Grupa wsparcia

Grupa wsparcia dla rodziców dzieci z niepełnosprawnością               „Wyjątkowe Rodzicielstwo”
Rodzicielstwo dla rodziców dzieci niepełnosprawnych stanowi szczególne wyzwanie. Dlatego zapraszamy Was, drodzy Rodzice, na spotkania organizowane w naszym przedszkolu. Głównym celem naszej grupy jest dostarczenie emocjonalnego wsparcia i praktycznej pomocy  w radzeniu sobie z sytuacją wspólną dla wszystkich uczestników. Grupę tworzą rodzice, wnosząc swoje osobiste zasoby i gotowość do uczestniczenia w spotkaniach. Grupa jest miejscem, w którym można spędzić czas w towarzystwie przyjaznych ludzi, odreagować stresy i napięcia dnia codziennego, odpocząć, nabrać nowej energii. Pragniemy stworzyć przestrzeń do dzielenia się doświadczeniami z bycia rodzicem dziecka z niepełnosprawnością. Możecie tutaj, drodzy Rodzice, porozmawiać z innymi rodzicami oraz przekonać się, że wasze problemy są podobne. Możecie także podzielić się swoimi przeżyciami, troskami, trudnościami  i omówić je w gronie życzliwych osób. Grupa wsparcia pozwala zmniejszyć wątpliwości  i niepokoje, łatwiej zaakceptować sytuację życiową, podtrzymuje nadzieję, podnosi na duchu.  Niektórzy rodzice mają potrzebę otwartego opowiadania swojej historii i zaangażowania w działalność grupy. Inni czerpią siłę z przynależności do grupy, towarzystwa innych osób i uczą się przez obserwację. Wszystkich łączy chęć integracji z innymi rodzicami i wzajemnej pomocy.
Naszym priorytetem jest stworzenie miłej atmosfery opartej na zaufaniu i dyskrecji.
Rodziców zainteresowanych udziałem w spotkaniach grupy prosimy o kontakt
z nauczycielką naszego przedszkola p. Beatą Maćkowiak osobiście lub pod nr tel. 61 426 17 93.