Biedronki - przedszkole10

Biedronki

Grupa „Biedronki” to oddział integracyjny, do którego uczęszczają dzieci 5 i 6 – letnie.  Wychowawcami grupy są pani Ewa Gielniak, Martyna Szczudłowska i Beata Maćkowiak – nauczyciel wspomagający. Opiekę nad salą sprawuje pani Hanna Kacprzak.
Biedronki i Słoneczka wspólnie postanowili obchodzić bal karnawałowy. Nie zabrakło swobodnych tańców, konkursów i grupowych konkurencji. W przerwie zabawy na dzieci czekał słodki poczęstunek. wszyscy świetnie się bawili a na twarzach dzieci gościł szczery uśmiech.
Zimowe zabawy na śniegu
Miasto w świątecznej odsłonie.
Wycieczka do Fabryki Bombek Świętego Mikołaja

15 grudnia dzieci z grupy Słoneczka i Biedronki odwiedziły Fabrykę Bombek Świętego Mikołaja. Dowiedziały się jak powstają piękne ozdoby choinkowe. Zobaczyły cały proces technologiczny od formowania szklanych kul, poprzez srebrzenie, nadawanie kolorów oraz dekorowanie. Następnie posłuchały ciekawostek dotyczących Św. Mikołaja i mogły podziwiać gotowe ozdoby choinkowe.

WIGILIA W PRZEDSZKOLU
Konkurs recytatorski.
5 grudnia Amelka brała udział w V Międzyprzedszkolnym Konkursie Recytatorskim organizowanym przez Przedszkole nr 15 w Gnieźnie. Amelia miała okazję zaprezentować swoje umiejętności oraz poznać nowe miejsce i rówieśników z innych przedszkoli. Otrzymała nagrodę i dyplom. W czasie przerwy podczas konkursu dzieci zaproszone zostały do zabawy. Serdecznie gratulujemy!!!
Pieczemy pierniki.
Biedronki starają się, aby być jak najlepiej przygotowanym do Świąt Bożego Narodzenia, dlatego też w zeszłym tygodniu zabrały się za przygotowanie świątecznych pierników.  Gdy ciasto było już gotowe zaczęła się kucharska przygoda. Każde dziecko zaopatrzone w wałek oraz różnego kształtu foremki zabrało się do wałkowania i wykrawania ciastek. Niesamowitą atrakcją dla dzieci było także lukrowanie i dekorowanie pierników. Wszystkie pierniki wyglądają ślicznie i bardzo smacznie. Będziemy mieli okazję skosztować je podczas naszej wigilii przedszkolnej.
Ubieramy choinkę.
Tradycyjnie, jak co roku dzieci w przedszkolu ubierały choinkę. Każdy miał okazję ozdobić nasze drzewko. Dzieci z dużym zaangażowaniem i przejęciem stroiły choinkę: zawieszały bombki, gwiazdki, łańcuchy. Końcowy efekt był przepiękny - choinka wygląda prześlicznie.
Pożegnanie Pani Ewy - odejście na emeryturę.
9 listopada grupa Biedronek żegnała panią Ewę, która odchodzi na emeryturę. Dzieci z tej okazji zatańczyły przygotowany wczesniej taniec i odśpiewały ,,Sto lat'', życząc samych radosnych chwil na emeryturze. Na koniec wszyskie dzieci uściskały panią Ewę. Jeszcze raz dziękujemy za wszystko oraz życzymy aby dalsze lata upływały w zdrowiu, szczęściu i spokoju.
"Owocowe szaszłyki"
W zeszłym tygodniu bardzo dużo mówiliśmy o tym, jak ważne dla naszego organizmu i zdrowia jest spożywanie owoców i warzyw. Dlatego też, zachęciliśmy dzieci aby samodzielnie wykonały pyszne i zdrowe szaszłyki owocowe. Każdy kroił owoce na kawałki oraz nadziewał na patyczki tworząć pyszne i zdrowe przekąski. Po skończonej pracy nadszedł czas na degustację, wszystkie dzieci ze smakiem zjadły owocowe przysmaki. Przedszkolaki z tym zadniem poradziły sobie wspaniale.

Czcimy pamięć poległych.
W przeddzień Wszystkich Świętych zapaliliśmy znicze pod Pomnikiem Harcerzy Pomordowanych i Poległych za Ojczyznę (Harcerski Pomnik Pamięci).
Kotyliony na Święto Niepodległości
Od najmłodszych lat kształtujemy u dzieci postawy szacunku do naszego kraju i symboli narodowych. Nie zapominamy też o tych, którzy walczyli za Polskę, byśmy mogli mówić w ojczystym języku, a nasz kraj - nazywali domem.

Spotkanie z higienistką stomatologiczną
„Akademia Aquafresh” to Ogólnopolski Program Edukacji Zdrowotnej dla przedszkolaków, który realizujemy w przedszkolu kolejny już raz. Dzięki niemu dzieci nabywają wiedzę z zakresu higieny jamy ustnej i sposobów zapobiegania chorobom zębów, ale i również uczą się zdrowych nawyków żywieniowych. W czwartek 9 listopada dzieci z grupy Biedronki miały okazję spotkać się z panią higienistką stomatologiczną p. Dominiką, która opowiedziała dzieciom o pracy w gabinecie, sposobach zapobiegania chorobom zębów a przede wszystkim zaprezentowała na specjalnym modelu prawidłowe szczotkowanie zębów. Dzieci pod bacznym okiem naszego gościa mogły również skorzystać z instruktażu i umyć zęby na modelu, co oczywiście sprawiło im wielką frajdę. „Biedronki” dobyły w tym dniu odznakę „Przyjaciół Szczotkusia”.

Na poczcie
30 października dzieci z grupy Biedronki razem z grupą „Słoneczka” i „Motylki” udały się do Urzędu Pocztowego przy ul. Chrobrego. Celem wycieczki było zapoznanie z instytucją poczty i pracą listonosza. Dzieci poznały zakres usług pocztowych, zadania jakie spełnia ten urząd w naszym życiu oraz dowiedziały się jak potrzebna i odpowiedzialna jest praca listonosza. Poznały drogę listu, paczki i innych przesyłek. Wizyta na poczcie była również dobrą okazją do utrwalenia nawyku kulturalnego zachowania się w miejscu publicznym.
Na zakończenie dzieci w podziękowaniu za miłą wizytę wręczyły urzędnikom pocztowym własnoręcznie wykonaną laurkę. Dzieci zostały również obdarowane słodkim poczęstunkiem oraz kopertami, na których same stawiały pieczątki. Po powrocie do przedszkola  dzieci podążając na instrukcją wykonały koperty.

Jesienne spacery Biedronek
Kiedy za oknem pojawia się słońce, staramy się wykorzystywać każdą okazję na spacery i zabawę na świeżym powietrzu. Spacery również sprzyjają obserwacjom przyrodniczym, dzięki którym przedszkolaki  poznają najbliższe otoczenie.

"Wycieczka na targowisko"
Wybraliśmy się na wycieczkę na pobiskie targowisko. Podczas, której dzieci utrwaliły wiadomości zdobyte w czasie zajęć w przedszkolu- ogladały, rozpoznawały, nazywały oraz porównywały poszczególne owoce i warzywa.
"Owocowe szaszłyki"

Dzień chłopca w grupie obchodziliśmy 29.09. Z tej okazji nasi koledzy zostali obdarowani upominkami oraz życzeniami a także słodkim poczęstunkiem. Nie zabrakło również miejsca na wspólną  zabawę przy muzyce.